воскресенье, 26 октября 2014 г.

І знову конкурс «Читацький сад» у 1 класі!!! З 19 березня діти будуть доглядати друге деревце в цьому саду. Ним стане «Тарасова грушка». Впродовж місяця першокласники будуть вивчати напам’ять вірші Тараса Григоровича Шевченка. За кожен вивчений вірш діти будуть отримувати грушку, але за умови, що вірш буде продекламовано виразно, чітко, з інтонацією. Деревця вихованці підготували собі самі, намалювали їх фарбами на уроці малювання. Цей конкурс першокласники присвячують  200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.


  Ось і завершився конкурс знавців поезії Т.Шевченка  «Тарасова грушка» серед першокласників. Майже місяць діти вивчали вірші великого Кобзаря з великим сумлінням і бажанням.
  Нагородження переможців відбулося в Добровеличківському краєзнавчому музеї, де протягом 2014 року відбуваються різні заходи  присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Працівники музею запросили першокласників продемонстрували свої знання поезії Т.Шевченка і уміння   декламувати його вірші.
  Справжніми шанувальниками творчості великого Кобзаря виявились Іщенко Ганна, Буцик Антоніна, Мазур Уляна та Болтян Юлія. Про це свідчать їхні «Тарасові грушки», що  рясно всіяні плодами. Це порадувало  вчителя Грон І.А., яка організувала цей конкурс, дітей, які змогли добитися таких результатів, і викликало почуття гордості у батьків.
 Приємно були здивовані і працівники музею такими знаннями поезії Т.Шевченка у свій доволі юний вік. Тому науковий співробітник музею Куделя Наталія Юріївна із задоволенням вручила нагороди маленьким україночкам, побажала їм подальших успіхів у вивченні творчості Шевченка та інших українських поетів та закликала дітей  любити свій рідний край і гордитися тим, що ми українці!
 По закінченню конкурсу було проведено екскурсію за розділами музею «Народна  творчість», де діти дізнались про майстрів рідного краю, художників, гончарів, вишивальників, майстрів по дереву,  та «Побут нашого краю», де першокласники дізналися про побут українців   19 - початку 20 сторіччя. Екскурсія дітям дуже сподобалась!


















воскресенье, 19 октября 2014 г.

Читацький конкурс "Яблунька оповідань"


17 лютого в 1 класі був оголошений конкурс « Читацький сад». Першим деревцем у саду першокласників стане « Яблунька оповідань». Діти впродовж місяця будуть читати різні оповідання підібрані вчителем, відповідно до віку за складністю та цікаві і повчальні за змістом. За кожне самостійно прочитане оповідання діти будуть отримувати яблучко. Але за умови, що при перевірці вчителем будь-який уривок з тексту буде прочитано  чітко, виразно, учень відповість на всі поставлені запитання по змісту оповідання, добре розуміє прочитане. 17 березня будуть  підведені підсумки і визначено  переможців.



17 березня в 1класі підвели підсумки Конкурсу «Читацький сад».          Перше деревце в цьому саду  « Яблуньку оповідань» вихованці плекали завзято й сумлінно. Тому дуже швидко яблуньки зарясніли плодами. Та найстараннішою і найвправнішою виявилась Буцик Антоніна. Вона зайняла перше місце в цьому змаганні, адже на її яблуньці достигло аж 18 яблучок. Молодець!!! Трішки відстали від неї Іщенко Ганна та Мазур Уляна, на їх деревцях по 16 яблучок, тому вони розділили між собою друге місце. І третє почесне місце зайняла Захарова Анна – у неї 10 яблук. Вітаємо їх!!!Трудилися всі діти класу - читали, переказували, визначали головну думку тексту.          Всі молодці!!! В наступному конкурсі можливо будуть інші переможці. 









воскресенье, 12 октября 2014 г.

Практичні поради батькам молодших школярів щодо того, як досягти оптимальної швидкості читання

                         Практичні поради батькам молодших школярів
                         щодо того, як досягти оптимальної швидкості читання

·        Важлива не тривалість, а частота тренувальних вправ. Пам'ять людини влаштована так, що запам'ятовується не те, що є постійним, а те, що миготить, тобто то є, то немає. Тому всі тренувальні вправи слід проводити коротки­ми порціями, але зі значною частотою. Не можна казати «Доки не прочитаєш, з-за столу не виходь». Для першокласника достатньо домашнього тренування трьома порціями по п'ять хвилин. .
·        «Вуркітливе» читання було основним елементом при навчанні в школі В. Сухомлинського. Це таке читання, коли дитина читає вголос, напівголосно, зі своєю швидкістю впродовж п'яти хвилин.
·        Гарні наслідки має читання перед сном. Останні події дня фіксуються емоційною пам'яттю, і вісім годин сну людина перебуває під їхнім впливом. Ще 200 років тому казали: «Студент, науками живущий, учи Псалтырь на сон грядущий».
Часто ми радимо дитині прочитати вірш на ніч і покласти під подушку. Ця рекомендація означає одне: останнє дня залишається в пам'яті на всю ніч.
·        Якщо дитина не любить, читати, то їй найкраще підійде й режим читання: дитина читає 1—2 рядки й отримує короткочасний відпочинок. Таку можливість дають книжки з великими картинками й одним-двома реченнями внизу.
·        Розвиток техніки читання сповільнюється через слабку оперативну пам'ять. Дочитавши до четвертого слова, учень уже не пам'ятає першого. Корисні такі вправи: багаторазове читання, читання будь-якого тексту в темпі скоромовки, виразне читання з переходом на незнайому частину.
·        Вправа «Блискавка» полягає в чергуванні читання в комфортному режимі з читанням із максимально доступною швидкістю. 3а командою «Блискавка» дитина читає з прискоренням протягом 20 секунд, надалі тривалість збільшують до 2-х хвилин.
·        Вправа «Буксир». Дорослий читає зі швидкістю, доступною дітям, а діти намагаються читати мовчки, стежити та встигати за дорослим. Перевірку проводять шляхом раптової зупинки.
·        Вправа «Хто швидше?». На стіл кладуть картки зі статтею. Потрібно знайти конкретне речення в одній із карток «ковзаючи» очима по тексту.
·        Вправу «Губи» використовують із метою чіткого розмежування дітьми читання мовчки та читання вголос, а також активного зовнішнього промовляння при читанні. За командою «Читати мовчки» діти прикладають палець лівої руки до щільно стиснутих губів.
Таким чином, батьки можуть вибрати одну з форм або чергувати перелічені форми та методи роботи, щоб постійно підтримувати інтерес до читання молодшого школяра.